Genital Siğil Forum

Genital Siğil Forum iyileşenlerin forum giriş sayfası.

Genital Siğil Forum, iyileşenler kurtulanlar, makat siğili ağız içi siğil, dilde siğiller, kasık bölgesi siğiller nasıl geçer siğil kremi siğil damlası tedavisi nedir?

Genital Siğil Forum

Genital Siğil Forum HPV Virüsü Nedir?

Genital Siğil HPV Virüsü Nedir? Portal Hem hanımlarda hem erkeklerde görülen genital siğiller, cinsel yolla bulaşan HPV enfeksiyonun genital bölgedeki emaresidir.

“Kondiloma aküminata” olarak da adlandırılır. HPV virüsünün (Human papilloma virus – İnsan papilloma virüsü) 200’den fazla çeşidi bulunur ve bunlardan 40’ı genital siğillere niçin olur. En fazlaca siğillere yol açan tip HPV 6 ve HPV 11’dir. Bir tek bu HPV tipleri kansere yol açmazlar.

HPV 6 ve HPV 11’dir. Bir tek bu HPV tipleri kansere yol açmazlar.

Genital Siğil HPV Virüsü Bilhassa hanımlarda, başka HPV tipleri de aynı anda vücutta bulanabilir ve bundan dolayı Pap Smear benzer şekilde testlerin yapılması gerekir. Genital siğiller deride açık yada koyu kahverengi kabarıklıklar, kimi zaman lekeler halindedir. Tek olarak görülebileceği benzer şekilde birden fazla siğil yan yana karnabahar şekilde görünebilir. Siğiller kimi zaman et beni sanılır ya da asla fark edilmez. Kaşıntı yapabilir ya da cinsel ilişki esnasında kanamaya yol açabilirler.

Hanımefendilerin ve adamların yüzde 60’nın yaşamının bir döneminde

Hanımefendilerin ve adamların yüzde 60’nın yaşamının bir döneminde HPV ile karşılaşmış olduğu tahmin ediliyor. Virüs vücuda girdikten sonrasında bir çok vakit bağışıklık sistemi tarafınca baskılanıyor. Genital Siğil HPV Virüsü Baskılanmadığı durumlarda genital siğillere yol açan tipler, bulaşma sonrası averaj 1 yıl sonrasında emare veriyor.

Virüs emare verse de vermese de  Genital Siğil HPV Virüsü

Virüs emare verse de vermese de vücutta olduğundan başka kişilere bulaştırma ihtimali bulunuyor. Dolayısıyla HPV virüsünün ne zaman ve kimden bulaştığı belirlenemiyor. Genital siğiller ne kadar erken teşhis edilirse tedavisi o denli kolay oluyor. Siğiller kremler, çeşitli yakma şekilleri ya da büyüklüklerine nazaran cerrahi ile tedavi ediliyor.

Genital siğiller toplumda Genital Siğil Forum HPV Virüsü

Genital siğiller toplumda yüzde 1 oranında görülüyor. 20’li yaşlarda bu oran yüzde 7’ye çıkıyor. Rahim ağzı kanseri aşısı yapılsa bile ne olursa olsun tarama programlarına devam edilmesi gerekiyor. 21 yaşından itibaren tüm hanımefendilere üç yılda bir Smear yapılması gerekiyor.

Genital Siğil Forum HPV Virüsü HPV ile PAP smear testi

HPV ile PAP smear testinin beraber kullanıldığı tarama Co-Denetim ise 30 yaşından itibaren yaptırılması tavsiye ediliyor. Bu sonuçların her ikisi de iyi çıkarsa beş yıl içinde rahim ağzı kanseri yada kanser öncesi lezyonu gelişme oranı yüzde 0, 08’e düşüyor.